42
« : Heinäkuu 23, 2014, 17:55:34 »
Mielenkiintoinen paikanninlaite. Emme ole tätä itse kokeilleet konfiguroida Karttaselaimen kanssa toimintaan, joten 100% varmaan tässä onnistuminen ei ole. Laitteen käyttämä protokolla ei ole meille tuttu.
Kokeilithan myös vaihtaa palvelimen ip-osoitteeksi (adminip) 81.22.246.194 ja portiksi 9001?
Tracker-mode pitää olla käytössä. Protokollana TCP on oikea. Map link-määrityksellä ei taida olla merkitystä tässä yhteydessä, joten sen voi jättää oletusarvoonsa.
Kun olet tehnyt yhteyskokeilun, niin lähetäpä sähköpostilla laitteen imei-koodi niin katsomme minkälaista viestiä palvelimellemme saapuu. Sähköpostiosoite on: risto(at)karttaselain.fi
Mikä laiteversio sinulla on Karttaselaimesta käytössä (iOS, Android jne)? Paikannintoiminnot vaihtelevat jonkin verran laiteversiosta riippuen. Mainitsemaasi äänimerkkitoimintoa ei Karttaselaimessa ole, mutta huomioithan että käyttöohjeen perusteella paikanninlaitteeseen näyttää olevan mahdollista konfiguroida joitain tekstiviestipohjaisia hälytyksiä.